دوره های آموزشی سیسکو

 کمپانی سیسکو توانسته است علاوه بر تولید و ارائه انواع تجهیزات و معرفی راهکارهای شبکه و زیرساخت ، دوره های گوناگونی را در بسیاری از حوزه ها به صورت استاندارد و آکادمیک معرفی نماید. به طوری که دانش کسب شده در این دوره ها می تواند حتی در برندهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. “ارتباطات آینده” آماده است تا دوره های خاص و همچنین عمومی سیسکو را برای علاقمندان این حوزه برگزار نماید.

دوره های آموزشی سیسکو شامل شاخه های:

 

 

شاخه های Cisco شامل :

شاخه امنیت (Security)
CCNA Security

دوره های آموزشی Cisco Security دانش و مهارت های لازم را برای شبکه های مبتنی بر سیسکو فراهم می نماید. فراهم ساختن زیرساخت امن، شناسایی تهدیدات و آسیب پذیری ها و همچنین کاهش تهدیدات امنیتی از اهداف اصلی دوره CCNA Security می باشد . انواع تکنولوژی های امنیتی، روش های نصب و عیب یابی، نگهداری و مانیتورینگ، با هدف پیاده سازی محرمانگی، یکپارچگی و دسترس پذیری دیتا در این دوره ها ارائه می گردند.
CCNP Security

این گواهینامه جهت ارائه آموزش های لازم به مهندسین و مسئولین روترها، سوئیچ ها و ابزارهای امنیتی شامل Firewall، VPNS، IPS/IDS طراحی شده است. مواردی مانند انتخاب، پیاده سازی، پشتیبانی و عیب یابی نیز در طی این دوره ها مطرح می گردد.

دوره های این شاخه:

نام گواهینامه نام دوره تعداد ساعت
CCNA Security Implementing Cisco IOS Network Security (IINS) ۶۰
CCNP Security Implementing Cisco Secure Access Solutions (SISAS) ۲
Implementing Cisco Edge Network Security Solutions (SENSS) ۲
Implementing Cisco Secure Mobility Solutions (SIMOS) ۱
Implementing Cisco Threat Control Solutions (SITCS) ۵


شاخه طراحی(Design)
CCDA

این دوره با ارائه دانش و آموزش زیرساخت شبکه ها امکان طراحی و راهبری شبکه های کارآمد برای مهندیسن طراح، تکنیسین ها و مهندسین پشتیبان را فراهم می نماید. دارنده این گواهینامه توانایی لازم را برای طراحی مقدماتی شبکه های Campus, Data Center, Security, Voice, Wireless خواهد داشت.
CCDP

این دوره برای مهندسین ارشد طراح، تحلیل گران ارشد و مهندسین سرپرست که نیازمند مهارت های تحلیل و طراحی و ارائه راهکارهای آدرس دهی، مسیر یابی، امنیت، نگهداری دیتاسنتر و معماری شبکه های سازمانی بزرگ چند لایه هستند، معرفی شده است. این مهارت ها شامل شبکه های مجازی خصوصی و بیسیم بوده و بر طراحی اجزاء شبکه های بزرگ تمرکز دارد.

این شاخه از آموزش های سیسکو درنهایت در بالاترین نقطه هرم معرفی شده سیسکو قرار دارد(CCAr).

دوره های این شاخه:

نام گواهینامه نام دوره تعداد ساعت
CCDA Designing for Cisco Internetwork Solutions (DESGN) ۶۰
CCDP Implementing Cisco IP Routing (ROUTE v2.0) ۲
Implementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH v2.0) ۲
Designing Cisco Network Service Architectures (ARCH) ۱

 


CCNA Datacenter

در صورتی که مدیران شبکه دیتا سنتر ها بخواهند زمان و هزینه های طراحی، نصب و نگهداری را کاهش دهند، این دوره که بر روی نقش ها و وظایف متمرکز شده است ارائه شده تا شما سرمایه گذاری حداکثری در کسب دانش خود داشته باشید و ارزش دیتاسنتر خود را بالا ببرید.

با توجه به نقش سازنده سیسکو در معرفی و ارائه محصولات و راه حل های دیتاسنتر، سیسکو این دوره آموزشی جامع را برای ارائه کلید واژه های طراحی، پیاده سازی و نگهداری شبکه دیتاسنتر، معرفی نموده است.
CCNP Datacenter

دوره CCNP Datacenter نیز با اهداف قبلی و برای معماران فناوری اطلاعات و معماران خدمات کسب و کار، اعضاء فنی فروش و مهندسینی که قصد پیاده سازی حرفه ای تر دیتاسنترها را دارند طراحی شده است.

بر خلاف سایر دوره های آموزشی دیتاسنتر، دوره و گواهینامه حرفه ای سیسکو به شما این امکان را می دهد تا با توجه به نقشی که در دیتاسنتر خود دارید، نسبت به یادگیری آن دست اقدام کنید.

نام گواهینامه نام دوره تعداد ساعت
CCNA DataCenter Introducing Cisco Data Center Networking (DCICN) ۱۰
Introducing Cisco Data Center Technologies (DCICT) ۲
CCNP DataCenter Implementing Cisco Data Center Unified Computing (DCUCI) ۲
Implementing Cisco Data Center Unified Fabric (DCUFI) ۲
Designing Cisco Data Center Unified Computing (DCUCD) ۱
Designing Cisco Data Center Unified Fabric (DCUFD) ۲
Troubleshooting Cisco Data Center Unified Computing (DCUCT) ۱
Troubleshooting Cisco Data Center Unified Fabric (DCUFT) ۲

* توضیج : گواهینامه آموزشی CCNP DataCenter شامل ۶ دوره آموزشی است که دوره های Implementation بایستی گذرانده شود و از بین Design و یا Troubleshoot بایستی یکی انتخاب شده و هر دو دوره مربوطه گذرانده شود.

 

CCNA Routing & Switching

این برنامه آموزشی برای کسانی که دارای دانش مقدماتی شبکه هستند طراحی شده است تا با ارائه آموزش های پایه ای و زیر ساختی شبکه و مفاهیم مسیریابی و سوئیچینگ حداکثر دانش لازم در این سطح به شرکت کنندگان ارائه گردد.

دوره آموزشی CCNA Routing and Switching برای متخصصان شبکه، مدیران و مهندسان پشتیبان شبکه با تجربه کاری ۱-۳ سال می باشد. این دوره آموزشی توانایی نصب، تنظیم، بکارگیری و عیب یابی شبکه های در حد متوسط سوئیچینگ و مسیریابی را فراهم می سازد.
CCNP Routing & Switching

این دوره آموزشی شرکت کنندگان را قادر می سازد تا برنامه ریزی، پیاده سازی، بررسی و عیب یابی شبکه های محلی و شبکه های بزرگ گسترده را انجام دهند و با بتواند با سایر متخصصین ای مانند امنیت، صدا، بیسیم و ویدئو، همکاری نماید.

این گواهینامه و دوره برای کسانی است که آماده اند تا توانایی هایشان را حرفه ای کرده و بتوانند به طور مستقل در شبکه های پیچیده فعالیت کنند. دانش کسب شده در این دوره می تواند باعث ایجاد مهارت های ماندگار حوزه مسیریابی و سوئیچینگ در شبکه های فیزیکی امروزه و در شبکه های مجازی آینده شود.

دوره های این شاخه:

نام گواهینامه نام دوره تعداد ساعت
CCNA Routing & Switching Interconnecting Cisco Networking Devices: Accelerated (CCNAX) ۶۰
CCNP Routing & Switching Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) ۵۰
Implementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH) ۵۰
Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks (TSHOOT) ۲۰