دوره های آموزشی فورتی نت (Fortinet)

شرکت فورتی نت طیف گسترده از دوره های آموزشی فنی را بر روی فن آوری و محصولات این شرکت ارائه می دهد. در صورتی که شما مشتری نهایی این محصولات هستید، دوره های آموزشی فورتی نت “ارتباطات آینده”، شما را برای موفقیت در مدیریت و راهبری محصولات فورتی نت، یاری خواهد رساند.

برای این منظور کمپانی Fortinet هرم ای را تحت نام NSE یا Network Security Expert  تعریف کرده است که در شکل زیر آمده است.

 

 

این هرم در سطوح مختلف به طوری طراحی شده است که محصولات مختلف فورتی نت را پوشش داده و دوره های خاصی نیز برای هر سطح ارائه شده است.

 

دوره های آموزشی فورتی نت شامل :

فورتی گیت محصول UTM  و یا با عنوانی دیگر، محصول Next Generation Firewall  شرکت فورتی نت می باشد. دو دوره آموزشی برای مدیریت روزمره و مدیریت حرفه ای FortiGate  و در غالب دو کمپ آموزشی طراحی شده است.

دوره آموزشی FortiGate I  (بخوانید فورتی گیت وان)  و همچنین FortiGate II (بخوانید فورتی گیت تو) برای این منظور معرفی شده اند.

(برای مشاهده جزئیات دوره کلیک کنید)

فورتی وب به عنوان محصول WAF شرکت فورتی نت، محصولی است که توانسته در سالهای گذشته رشد بسیار چشمگیری را در بین محصولات
FortiWeb فایروال برنامه های کاربردی تحت وب، می تواند با دید لایه هفتی خود کنترل هایی را در اختیار مدیران شبکه قرار دهد که با ابزارهای دیگری نظیر UTM ها امکان کنترل ندارند. بدین صورت امنیت سرویس های تحت وب که مورد توجه حدود ۶۵ درصد حملات اینترنتی است، به حداکثر ممکن خواهد رسید. . (برای مشاهده جزئیات دوره کلیک کنید)

بعد از اضافه شدن راه حل هایی نظیر IPS و WAF در شبکه ها ، استفاده از ابزارهای مانیتورینگ فعالیت دیتابیس ها یا DAM ها (Database Activity Monitoring )در حال گسترش است . وظیفه اصلی این محصولات عموماً شامل مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت های دیتابیس بوده و توسط ابزارهای جانبی تواناییهایی جهت ممیزی ، ارزیابی نفود و آسیب پذیری را فراهم نموده تا از داده های حساس در پایگاههای داده حفاظت بهتری شده و در نهایت از نفوذ جلوگیری به عمل آمده و یا ردیابی جریان اطلاعات فراهم گردد . در این راستا فورتی نت محصول قدرتمند FortiDB را مدتی است عرضه کرده است. دوره آموزشی فورتی دی بی برای آشنایی کارشناسان محترم سازمان هایی است که این محصول را خریداری کرده اند ، قصد تهیه این محصول را داشته و یا نیاز به آشنایی به این راه کار را دارند تا در برنامه ریزی های آتی سازمان خود از آن بهره برند .

 

این دوره یک روزه بر اساس مفاهیم فورتی دی بی ، بررسی خصوصیات فورتی تجهیز و مثال های عملیاتی خواهد بود . (برای مشاهده جزئیات دوره کلیک کنید)

در حال تکمیل.

اطلاعات بیشتر در خصوص NSE (Network Security Expert) یا هرم آموزش فورتی نت را در وبلاگ ارتباطات آینده بخوانید.